Zwembad, meer of rivier: zo zwem je op een camping in Frankrijk

Hoeveel campings hebben een zwembad, hoe vaak is het verwarmd, en waar zwem je in een meer of rivier? Plus de zwembroekregel van Franse zwembaden.

Door Micky van Zadelhoff · 11 oktober 2026 · cijfers bijgewerkt tot 4 november 2026 · 6 minuten lezen

Illustratie: de rand van een zwembad met een ligstoel en een strohoed, en een meer in het dal
In dit artikel
  1. Hoeveel campings hebben een zwembad?
  2. Is het zwembad verwarmd?
  3. Is het zwembad in mei al open?
  4. Zwemmen in een meer of rivier
  5. Waar liggen ze?
  6. Mag je zwemmen in een zwemshort?

Hoeveel campings hebben een zwembad?

Bijna drie op de vijf. Bij 250 van de 429 campings met een Nederlandstalige eigenaar staat op de eigen website dat er een zwembad is. Bij 16 campings staat uitdrukkelijk dat er geen zwembad is. Bij de overige 163 staat het niet op de website. Is een zwembad voor jullie belangrijk, vraag het dan even na voordat je boekt.

Heeft de camping een zwembad?250 van de 429 campings zeggen ja (58%), 16 zeggen nee.
  • zwembad: 250 (58%)
  • uitdrukkelijk geen zwembad: 16 (4%)
  • niet vermeld: 163 (38%)

Bron: de websites van de campings zelf.

Bekijk de cijfers
Zwembad of zwemwater op de campings met een Nederlandstalige eigenaar
Volgens de websiteCampingsAandeel
zwembad25058%
uitdrukkelijk geen zwembad164%
zwemwater op de camping (meer, rivier)8319%
zwemwater direct naast de camping4811%
zwemwater in de buurt11326%
zwembad én zwemwater op of naast de camping7517%

Hoe groter de camping, hoe vaker er een zwembad is. Van de kleine campings, met hooguit 25 plaatsen, heeft 53 procent er een, van de middelgrote 63 procent en van de grote 83 procent. Ook op een kleine camping is een zwembad dus heel gewoon. Meer over wat je op kleine en grote campings vindt, lees je in kleine camping of groot park.

En de 16 campings zonder zwembad? Bij 13 daarvan kun je wel zwemmen in een meer, rivier of zwemvijver op, naast of vlak bij de camping. Geen zwembad betekent dus vaak wel natuurwater in de buurt.

Is het zwembad verwarmd?

Van de campings met een zwembad beschrijven 138 het op hun website, met een bron die wij kunnen nalezen. Daarvan noemen er 64 het zwembad verwarmd: 46 procent. Lees wel de kleine lettertjes: sommige campings verwarmen alleen in het voor- en naseizoen, of "zodra het weer het toelaat". 5 campings zeggen uitdrukkelijk dat het zwembad niet verwarmd is.

Wat campings over hun zwembad zeggenGemeten bij 138 campings die hun zwembad met bron beschrijven. Wat er niet bij staat, kan er toch zijn.
verwarmd
64 (46%)
apart kinder- of peuterbad
52 (38%)
glijbaan
23 (17%)
overdekt of binnenbad
15 (11%)
uitdrukkelijk niet verwarmd
5 (4%)
Bekijk de cijfers
Wat campings over hun zwembad zeggen
KenmerkCampings
verwarmd64
apart kinder- of peuterbad52
glijbaan23
overdekt of binnenbad15
uitdrukkelijk niet verwarmd5
zoutwaterbad3
natuurlijk zwembad of zwemvijver1

Van 138 campings die hun zwembad met bron op de website beschrijven.

Met jonge kinderen let je vooral op een apart kinder- of peuterbad: 52 campings noemen er een. Een glijbaan noemen er 23. Een overdekt zwembad of binnenbad, handig als het in het voorseizoen tegenvalt, is zeldzaam: 15 campings noemen het. Wat er voor kinderen nog meer te vinden is, staat in kamperen met kinderen.

Is het zwembad in mei al open?

Niet overal. Een camping kan al in april opengaan terwijl het zwembad pas later in het seizoen volgt. Van de 24 campings die in hun zwembadbeschrijving zeggen vanaf wanneer het open is, gaat het bij 14 in mei open en bij 8 pas in juni; één camping opent het al in april en één pas in juli. Ga je met Pasen of in de meivakantie, vraag dan na of het zwembad er al open is. Wanneer de campings zelf opengaan, lees je in wanneer gaan de campings open.

Zwemmen in een meer of rivier

Liever natuurwater? Bij 83 campings zwem je op het terrein zelf, in een meer, vijver of rivier. Bij 48 ligt het zwemwater direct naast de camping, en bij 113 in de buurt. Rivieren komen het meest voor: 153 campings liggen volgens hun eigen omschrijving aan of bij een rivier, 49 bij een meer en 16 bij de zee.

Waar kun je in natuurwater zwemmen?Bij 131 campings zwem je op het terrein of er direct naast; bij 183 staat er niets over op de website.
  • op de camping: 83 (19%)
  • direct ernaast: 48 (11%)
  • in de buurt: 113 (26%)
  • geen zwemwater in de buurt: 2 (0%)
  • niet vermeld: 183 (43%)

Bron: de websites van de campings zelf.

Bekijk de cijfers
Zwembad of zwemwater op de campings met een Nederlandstalige eigenaar
Volgens de websiteCampingsAandeel
zwembad25058%
uitdrukkelijk geen zwembad164%
zwemwater op de camping (meer, rivier)8319%
zwemwater direct naast de camping4811%
zwemwater in de buurt11326%
zwembad én zwemwater op of naast de camping7517%

Zwemmen in een rivier is iets anders dan in een zwembad. Kies als het kan een officiële zwemplek: daar wordt de waterkwaliteit in het seizoen gecontroleerd. Op baignades.sante.gouv.fr, de site van het Franse ministerie van Volksgezondheid, zie je per zwemplek hoe het water is beoordeeld. En let op bij een stuwdam stroomopwaarts: als de dam water loslaat, kan de rivier plotseling stijgen, ook bij mooi weer. Blijf dan uit de rivierbedding en houd kinderen dicht bij je (EDF).

Waar liggen de campings met een zwembad of zwemwater?

Allebei, een zwembad én zwemwater op of naast het terrein, hebben er 75. Wissel hieronder tussen de twee kaarten.

Zwembad of zwemwater, per campingElke stip is een camping met een Nederlandstalige eigenaar: 250 met een zwembad, 131 met zwemwater op of naast het terrein.
Kies een kaart
  • zwembad (250)
  • zwemwater op of naast de camping (131)
Bekijk de cijfers
Zwembad of zwemwater op de campings met een Nederlandstalige eigenaar
Volgens de websiteCampingsAandeel
zwembad25058%
uitdrukkelijk geen zwembad164%
zwemwater op de camping (meer, rivier)8319%
zwemwater direct naast de camping4811%
zwemwater in de buurt11326%
zwembad én zwemwater op of naast de camping7517%

Alle campings vind je ook op onze themapagina's: campings met zwembad, campings aan een meer en campings aan een rivier.

Mag je zwemmen in een zwemshort?

Vaak niet. In veel Franse zwembaden, ook op campings, dragen mannen en jongens een strakke zwembroek of zwemboxer; een wijde zwemshort of bermuda mag het water niet in. De reden is hygiëne: een zwemshort draag je ook als gewone korte broek, en dan neem je vuil mee het water in. Niet elke camping is even streng, en sommige hebben er geen regel voor (Radar).

Op hun eigen website noemen 3 campings in onze lijst de regel met zoveel woorden. Of de regel ook elders geldt, merk je vaak pas bij het zwembad. Pak dus voor de zekerheid een strakke zwembroek in; dan kan iedereen meteen het water in.

Bronnen: Radar (AVROTROS), ministerie van Volksgezondheid (baignades.sante.gouv.fr) en EDF, gecontroleerd op 11 oktober 2026.

Veelgestelde vragen

Hebben campings in Frankrijk een zwembad?

Veel wel. Bij 250 van de 429 campings met een Nederlandstalige eigenaar staat op de website dat er een zwembad is; 16 zeggen uitdrukkelijk dat ze er geen hebben en bij 163 staat het er niet bij.

Is het zwembad op een Franse camping verwarmd?

Vaak wel. Van de 138 campings die hun zwembad beschrijven, noemen er 64 het verwarmd. Sommige verwarmen alleen in het voor- en naseizoen; vraag het na als je vroeg in het jaar gaat.

Wanneer gaat het zwembad op de camping open?

Van de 24 campings die het op hun website zeggen, openen er 14 het zwembad in mei en 8 in juni. Met Pasen is het zwembad dus vaak nog dicht.

Mag je met een zwemshort in een Frans zwembad?

Vaak niet. In veel Franse zwembaden, ook op campings, moeten mannen en jongens een strakke zwembroek of zwemboxer dragen, om hygiënische redenen. Neem er voor de zekerheid een mee.

Kun je op de camping in een meer of rivier zwemmen?

Ja, bij 83 campings zwem je op het terrein zelf en bij 48 ligt het zwemwater er direct naast. Op baignades.sante.gouv.fr zie je hoe het water op officiële zwemplekken is beoordeeld.

Zo hebben we gerekend

  • Zwembad: wat de camping er op de eigen website over zegt, alleen met een duidelijke bron. 'Niet vermeld' betekent dat het er niet staat, niet dat er geen zwembad is.
  • Kenmerken (verwarmd, kinderbad, glijbaan, overdekt): geteld in de zwembadbeschrijvingen van 138 campings. 'Niet verwarmd' telt niet als verwarmd. Openingsmaanden van het zwembad: 24 campings die het noemen.
  • Zwemwater op, naast of bij de camping: zoals de camping het zelf beschrijft. Meer, rivier en zee komen uit de omschrijving van de omgeving.
  • Zwembroekregel: Radar (AVROTROS), 13 augustus 2025. Waterkwaliteit: baignades.sante.gouv.fr. Stuwdammen: EDF. Gecontroleerd op 11 oktober 2026.
  • Alle cijfers komen uit onze database van campings met een Nederlandstalige eigenaar, gecontroleerd op hun eigen websites tot en met 4 november 2026. Ze werken zich vanzelf bij als we een camping opnieuw controleren. Meer over onze werkwijze op Over Kampeerlanders.

Campings met een zwembad op de kaart

250 campings, met de prijzen, openingstijden en de datum waarop we ze controleerden.

Bekijk op de kaart

Geschreven door Micky van Zadelhoff

Micky van Zadelhoff woont in Frankrijk en is mede-eigenaar van Camping du Lac de Bujaleuf in de Haute-Vienne. Daardoor weet Micky hoe een campingseizoen en een tarievenlijst tot stand komen. Voor die camping gelden op Kampeerlanders precies dezelfde regels als voor alle andere.

Lees ook